Kitarrifestivali 2. päev

Eilse õhtu sisustas Viljandi Kitarrifestivalil mandoliiniansambli kontsert, mis oli pühendatud Paul Simoni 75. sünnipäevale, mis on täna. Neljast mandoliinist (Ants Õnnis, Arvo Aun, Henno Soode, Joosep Sang), bassist (Ara Yaralyan, temal oli sünnipäev eile) ning löökpillidest (Aleksandra Kremenetski) koosnev omapärane kooslus oli seadnud selle kava kokku just eilseks õhtuks.

Nii laval kui ka publiku hulgas võis näha nooremate kõrval ka päris hallipäiseid inimesi, kelle seas leidus vist ka Simoni enda eakaaslasi. Muu hulgas kõlas taas “Bridge Over Troubled Water”, mida sai juba teisipäeval kuulatud Paul Neitsovi esituses.

Oleks päris huvitav, kui festivalil olekski mõni selline kõiki päevi läbiv lugu, millest esitajad oma versioone ette kannavad. Vähemalt need Neitsovi ning selle eilse mandoliiniansambli omad olid küll omavahel võrreldes peaaegu äratundmatuseni erinevad, kuigi lähtusid selgelt samast algest.

Mulle endale jättis eile tegelikult kõige sügavama mulje “The Sound of Silence”, kus ei mängitud üldse mandoliine. Põhjus nähtavasti selles, et seal oli rõhuasetus vibrafonil, mille hääl mulle lihtsalt meeldib.

Üldiselt näib, et mandoliinimäng on Eestis jälle vaikselt hoogu kogumas. Mitte küll väga laias ulatuses, aga erinevaid kollektiive leidub ja Sakus korraldatakse koguni mandoliinifestivali – tänavu juba kolmandat aastat.