Folgipäevik (29.07.2016)

Tänavamuusikud #viljandifolk #folk2016 #viljandi #folk #eesti #estonia #visitestonia

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Teisel päeval käisin kõigepealt läbi Afganistani tüdrukutebändi Dasta-e-Azada kontserdilt, kuulasin veidi erinevaid tänavamuusikuid ning põikasin seejärel Trio Maar (Norra) esinemisele. Selle aja peale oli selge, et publikut on liikvel suhteliselt palju.

Publik #viljandifolk #folk2016 #viljandi #folk #eesti #estonia #visitestonia

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Kui jõudsime veidi enne nelja Jaani kirikusse, kus Triinu Taul (teda kuulsin viimati vist rohkem kui kümme aastat tagasi, vahepeal on käinud ta maha päris pika tee) kuulajad helirännakule viis, siis oli see juba rahvast täis ja sinna paigaldati isegi lisatoole.

Triinu Taul viib helirännakule #viljandifolk #folk2016 #viljandi #folk #eesti #estonia

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Edasi sai käidud läbi Indre ja Solo Cissokho (Leedu-Senegal), Lidija Dokuzović Trio (Horvaatia) ja Marta Topferova Trio (Tšehhi). Jaani kiriku juurde jõudsime tagasi paarkümmend minutit enne kaheksat, kui ukse taha hakkas tekkima juba väike saba käepaelaga inimestest. Trükitud piletite omanikud lasti sinna sisse enne, käepaelaga liigituti seega teise sordi publikuks, aga Unejõgi ise kõlas hästi, veel paremini kui jaanuaris Pärimusmuusika Aidas.

Unejõgi sõiduvees #viljandifolk #folk2016 #viljandi #folk #eesti #estonia #unejõgi

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Kui tahtsime minna hiljem kultrahoovi, kus esines FolkBeat (Venemaa), siis oli see juba nii paksult rahvast täis, et ei hakanudki päris sisse trügima, vaid kulgesime vaikselt tuletõrjehoovi, kus läks kella kümnest peale Puuluup. Kui varem võis näha kontsertidel vaid mõnda üksikut tantsijat, siis nemad tõmbasid publiku juba täiega käima.

Puuluup #viljandifolk #folk2016 #puuluup #folk #viljandi #eesti

A video posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Jaani kirikusse jõudsime enne südaööd küll taas paraja varuga, aga alanud Regi ja Raaga kontserdilt hiilisime eelnenud manitsustest hoolimata poole pealt minema, sest muidu oleks vist magama jäänud. Pealegi pidi tulema Lennukitehases kella ühest peale Tintura.

Tintura in da house #viljandifolk #folk2016 #tintura #viljandi #folk #karoliinakreintaal #eesti

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Seda algust sai jälle omajagu oodatud, aga ootamine tasus ennast ära. Tulemuseks oli see, et sain öösel magada umbes viis tundi, mis tähendab, et täna kujuneb ärkvel püsimine tõenäoliselt raskemaks kui eile. Peaasi on muidugi see, et nüüd naivismiringi arutelukoosolekul magama ei jääks.