Eesti Laul 2016

Show käib #eestilaul2016

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Seda üritust oli nüüd kohapealt jälgida isegi huvitavam kui varem telekast. Vähemalt selle koha pealt, kus mina istusin.

Häid pilte sealt ei saanud (alguses panin mõned instasse, aga kuna nende pealt paistab rohkem üks kaameramees kui lava, siis neid rohkem ei teinudki; lõpus filmisin oma amatöörtelefoniga veel võidulugu – võib-olla laen selle salvestuse hiljem YouTube-i), kuid see-eest nägin igasugust sebimist ja kuulsin mitmesuguseid kommentaare.

Mul ei olnud kohale minnes ühte väga konkreetset lemmikut, aga kui kõik laulud olid kõlanud, siis tõin endale Mick Pedaja nimega lipukesed, mida võis näha Birgiti pea tagant paistmas siis, kui žürii punkte andis (ei tea, kas see nimi sealt pealt telekas üldse paistis? tundus äkki lihtsalt nagu mingi valge leht?) – superstaar ise eelistas muidugi teist superstaari ning üldiselt olidki selles sektoris favoriitideks Mick ja Jüri Pootsmann, nagu nähtus ka žürii poolt antud punktidest.

See neljas koht, mille Pedaja kokkuvõttes sai, on sellisel võistlusel sellise lauluga minu meelest väga kõva tulemus. Eriti kui arvestada, et ta ei olnud enne Eesti Laulul osalemist just üldtuntud nimi – erinevalt mitmetest nüüd tahapoole jäänutest või juba poolfinaalides välja langenutest, keda teadis juba varem vist pea iga teine eestlane.

Eks see laulude pingeritta seadmine on tegelikult nii või teisiti üks kahtlane ja tänamatu tegevus.

Viimastel superstaariotsingutel teiseks tulnud Gertu Pabbo, kelle esitatud laul finaali ei jõudnud, oli eile seal saalis küll sellise näoga, et ta oleks tahtnud ka ise laval olla. Kahju, et see tal sel korral ei õnnestunud, ehk läheb edaspidi paremini.

Samas… Laura jälle igavene teine – nägu võib ju naerata, aga… mida tema küll tunda võis!

Vähemalt on ka võidulaul täiesti korralik, viks ja viisakas, mitte järjekordne “Leto svet”.

Muide, seal saalis istudes tekkis korraks isegi tunne, et võita võib Cartoon & Kristel Aaslaid. Joosep Järvesaar läks otse kõrval green room-is vahepeal nii hoogu, et dekoratsioonid kippusid lagunema, ning vehkis seal agaralt Cartooni suure lipuga. Laval olnud visuaal oli saalist vaadates päris mõjuv, kuigi ma ei kujuta hästi ette, kuidas see mõjunuks suurel eurolaval, telekast, teiste riikide esindajate vahel.

Häid, kuulatavaid laule oli sel aastal päris palju.