Mulgi mälumäng Riidajas

Riidaja kultuurimajas läbiti eile Mulgi mälumängu viienda hooaja esimene etapp, osales 15 võistkonda. Riidaja võistkond, kuhu kuulusin ka mina, jäi jagama 6.-7. kohta, võitis Abja.

Mulgi mälumängu viienda hooaja esimese etapi võitjad #eesti #mulgimaa #mälumäng

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Esialgu oli küll kavas minna välja eraldi Ärma talu (seda nime kandvaid talusid on Mulgimaal mitmeid, kõnealune asub Põdrala vallas, Vanamõisas) võistkonnaga, mis oleks saanud nimeks “Ärmatajad” (st. härmatise tekitajad), aga kuna Põdrala vallast oleks sellisel juhul osalenud kaks poolikut võistkonda (igast vallast võib olla kuni kolm 5-liikmelist võistkonda), siis langes see plaan ära.

Mulgi mälumäng toimub sellisel kujul üldse viimast hooaega, sest käimasoleva suure valdade ühendamise tõttu valitseb aasta pärast tõenäoliselt hoopis teistsugune haldusjaotus, mis muudab samal moel jätkamise võimatuks (sarnane lugu nagu Võrtsjärve mängudega, mida ähvardab samuti kadumine). Kas asi siis kuidagi teisiti ikkagi edasi läheb, see ei ole praegu veel selge.

Küsimused olid kohati päris huvitavad (24 küsimust + lisaküsimused 3.-4. kohta jagama jäänud võistkondadele; lõpuks taheti ka teada, milline küsimus tundus osalejatele endile kõige parem), aga selliseid vastuseid, mille peale ei tulnud ka võistkonna vanemad liikmed, ma üldiselt ei teadnud. Mõned punktid kaotasime selle tõttu, et parandasime õige vastuse valeks. Mõned jäid saamata selle pärast, et ei võtnud piisavalt aega mõtlemiseks, kiirustasime vastamisega. Nagu ikka, tagantjärele on kõik targemad. Võinuks minna paremini.

Veidi vaidlusi tekitas seal ainuke muusikaküsimus: “Kuulete salvestust 2009. aastast, kirjutage, kes laulavad – nimeta koorikoosseisu nimi”. Õige vastus oli “Tõrva Laulustuudio neidudekoor” (nad võitsid siis telesaate Laululahing). Saalist hakati protesteerima, et õige peaks olema ka lihtsalt “neidudekoor”, sest see ongi ju koorikoosseis. Lõpuks võis saada punkti, nagu ma märkasin, ka “Tõrva neidude laulustuudio” eest. Meie saime kaks punkti, kirjutasime täpse vastuse.

Ei mäletagi, millal eelmine kord Riidaja kultuurimajas käisin… Kui veel maal elasin, siis käisin seal sageli kinos. Filme käis näitamas üks vana kinomehaanik, kes tuli Tõrvast, karbid filmidega kaasas. See oli esimene koht, kus mul õnnestus pääseda projektoriruumi. Riidajas said vaadatud sellised filmid nagu “Bad Girls”, “Demolition Man”, “The Age of Innocence” jms. toona Eesti kinodes jooksnud kraami. Ise lasin seal siis kunagi lavalt tantsuks muusikat, esinesin diskorina. Hiljem ei ole sinna eriti sattunud, võib-olla mõned korrad.

Eile näidati ka Andrus Tauli suvel valminud lühikest ülevaatefilmi koduvallast ning esimesele kolmele võistkonnale antud auhinnad olid vist valmistanud kohalikud ettevõtted. Kultuurimajas on tehtud hiljuti korralik remont, kõik kenasti uue värvi alla pandud, uued kardinad jne. Kuuldavasti areng jätkub, peagi on kavas muretseda neil uus projektor – muidugi hoopis erinev neist suurtest kobakatest, mida mina seal kunagi nägin.