Madis Meister “Aitäh”

Madis Meister, kes sai paari aasta eest Viljandi Kitarrifestivalil Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia, üllitas tänavu meditatsiooniplaadi “Aitäh”, mille fragmente kuuleb siit.

Kogu kauamängivat täidabki selline kulgemine linnulaulu saatel, mis kestab üle tunni – kord paisudes, siis vaibudes. Mõned korrad lööb ajamõõtjana sisse küll gong, aga muidu ongi see nagu üks pikk, katkematu teekond metsas. Hea täiendus nende helikandjate ritta, millest on juttu selle lingi taga.

meisterHooandjate toetusel said need plaadid endale omapärased puust ümbrised, mida on võimalik “kasutada ka viirukialusena, et luua mediteerimiseks hubane õhkkond.”

Mina nüüd viirukit tossutanud ja mediteerinud ei ole, vaid olen lasknud helidel lihtsalt arvutis mängida lugemise ja kirjutamise taustaks. Need loovad küllaltki meeldiva, rahuliku meeleolu, tõmbamata samas endale liiga palju tähelepanu. See tähendab, et võimaldavad keskenduda samal ajal muule, ei nõua pühendumist üksnes kuulamisele.

* * *

Eelmisel aastal Pauluse preemia saanud Paul Neitsov alustab homme väikest tuuri “Kummardus legendidele”, mille käigus esitab Põlvas, Viljandis, Tartus ja Tallinnas enda seadeid tuntud lugudest.

Tänavusel kitarrifestivalil, nagu olen juba mitmel pool maininud, jättis mulle eriti hea mulje tema arranžeering biitlite loost “Lady Madonna”. Loodetavasti kõlab nendel kontsertidel nüüd ka see.