Keerulised lood

Viljandis algas eile festival NOTAFE. Esimesest selle raames nähtud tükist tuleb juttu kultuur.info blogis, mida üldiselt pidevalt jälgida soovitan, nagu ka ERRi kultuuriportaali. Näiteks kirjutasin nii ühes kui ka teises veidi Mooste pärimuspäevast, kuhu kutsuti tegelikult selleks, et kajastaksin seda siin.

NOTAFE üritusi väisan kultuur.info läkitusel, aga eks kirjutan neist nädala jooksul midagi ka siia, sest toimub ju palju ja ainest postitusteks on seega enam kui küll. Homme algav Viljandi Vanamuusika Festival jääb mul samas suures osas vahele, sest korraga kahes kohas olla ei ole lihtsalt võimalik.

Nii et oleks hädasti vaja, et Viljandis tegutseks veel kultuuriblogijaid ning nende vahel valitseks mingi tööjaotus, et kõik üritused kenasti kaetud saaks. Kõige parem oleks ilmselt see, kui kultuuriakadeemia paneks blogimise oma tudengite õppekavva – siis võiksin ma ise kohe erru minna.

Pikalt oli kavas minna laupäeval Tallinnas toimuvale suurele merelaulude galakontserdile, aga praegu ma enam ei teagi, kas sinna jõuan. Vaja oleks läbida Aarne Rubeni “Nõiaprotsessid Eestis” (jäänud 200 väga sisutihedat lehekülge), et sellest siin sel nädalal kirjutada.

Viljandi Linnagaleriis avatakse homme Eleriin Ello maalinäitus, mida peab samuti nägema. Ja eks neid üritusi koguneb nädala jooksul nagunii teisigi. Lisaks ei tohi unustada YT-st muusika kuulamist, kuid filmide vaatamiseks sel nädalal vist aega ei jäägi.