Eva Elise Oll Sakala Keskuses

Sakala Keskuses avati eile uus maalinäitus. Kohal oli ka noor kunstnik Eva Elise Oll ise.

Eva Elise Oll (vasakul) oma näituse avamisel maale tutvustamas #eesti #viljandi #tartu #kunst

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Kogu näitus koosneb Viljandi vaadetest. Tartust pärit Oll rääkis avamisel, et on teinud muidu figuraalseid kompositsioone, aga avastas suvel Viljandis, mis oli tema ema lapsepõlvelinn, selle paigakese ilu.

Viljandis ringi luusides tegi ta visandeid ning fotosid, mille järgi valmisid Tartus maalid. Neist viimane alles paari nädala eest.

Kohalikul publikul oli seda seeriat vaadates huvitav mõistatada, kus piltidel kujutatud majad täpselt asuvad. Fotorealismi seal ei näe. Ja ühe maali kohta rääkis kunstnik, et seal on pandud kokku vaated erinevatest kohtadest.

Eva Elise Oll “Viljandi on tartulikum kui Tartu” #eesti #viljandi #tartu #kunst

A photo posted by Andres Laiapea (@minginimi) on

Esimesena valmis selles seerias pilt nimega “Viljandi on tartulikum kui Tartu”, mis oli esialgu kavas panna kogu näituse pealkirjaks (lõpuks sai selleks hoopis “Paksuks toidetud tuvi”).

Oll rääkis, et talle meeldivad Viljandis just vanad puumajad. Tartus on tema hinnangul juba liiga palju “Tallinna arhitektuuri”, mis sinna ei sobi. Seega on see äärmiselt aktuaalne näitus ka praegu Viljandis käivate linnaplaneeringut puudutavate vaidluste valguses.

Näitus on üleval veel kuu aega, 8. detsembrini.