Estbel / Cate Le Bon / jne.

Viljandi Nukuteatris astus eile lavale Estbel, Eesti-Belgia ühisbänd, mida saab kuulda esinemas täna õhtul Tartus, homme Võrus ja juuli lõpus taas Viljandis, Pärimusmuusika Festivalil. Ülal on toodud nende nö. hittsingel, mida võib lasta mängida kõigil Eesti hästivarustatud raadiojaamadel (saatsin juba vastava palve Sky Plusi Soovikasse, eks näis kas mängivad ;-), räägib see Peterburist.

Varem esines sama nime all duo, mille moodustasid Leana Vapper (laul, flööt, torupill) ja Hartwin Dhoore (lõõts). Nüüd on lisandunud Sänni Noormets (laul, viiul) ja Ward Dhoore (kitarr, mandoliin). Ise kasutavad nad oma uue repertuaari kirjeldamiseks mõistet maagiline realism ning selle definitsioonile see mingil määral tõesti vastab, kuigi lihtsam on öelda, et see on kaasaegne folk.

Kava kestab üle tunni, mõned sinna kuuluvad palad leiab nende helipilvest, aga repertuaar on tegelikult veel mitmekesisem, lood eripalgelisemad – igav küll ei tohiks hakata.

Kontserdilt tulles kargas järsku pähe nimi Cate Le Bon – põhjuseks ilmselt rida väikeseid alateadlikke seoseid, mille akumuleerumine ta äkitselt meelde tuletas. Mäletan teda ajast, mil ta oli veel blond, aga viimased paar aastat on ta mul kuidagi kõrvust mööda läinud. Nüüd leidsin, et tal tuli juba aprillis välja uus album ja just eile avaldati sellelt teine singel “Love Is Not Love”.

Manustasin siia üles täna hoopis esimese singli “Wonderful” video (lavastaja Casey Raymond), sest see teine, mille lavastas Phil Collins, tundus hommikul vara postitamiseks liiga friik (peletaksin ju sedasi minema oma ultrakonservatiivsed lugejad!) ja “Wonderful” meeldib mulle ka lauluna veidi rohkem. CLB eelmine album “Mug Museum” (2013) oli väga hea, ilmselt tasub kuulata nüüd ära ka “Crab Day”.

Kuigi alustada soovitan muidugi tema debüütalbumist “Me Oh My” (2009) – kui võrrelda seda nende viimaste lugudega, siis võib tõesti öelda, tsiteerides klassikuid: “You’ve come a long way, baby!”

PS. Hetkel paistab olevat eriti moes pesumasinate-teema. Millegi pärast tuleb nüüd iga päev mõni video, mis sisaldab neid või laulu neist: 19. mail Bearson feat. Cal “Want You”, mille tegevuspaigaks on ühispesula; 20. mail taasavaldati Vivien Goldmani “Launderette’i” kadunuks peetud video; 21. mail tuli esmaettekandele Nele Kirsipuu uus YT hitt “Pesumasin”; 22. mail käis FB-st läbi järjekordne video pesumasina demonteerimisest raske eseme abil; ja eile saadeti link sellisele YT kanalile, mis on täis videosid joogaharjutusest nimega “Pesumasin”. Mis järgmiseks?