Blogimise kolm reeglit

blogVahelduseks midagi veidi kergemat. Panin kirja kolm selle blogi pidamise käigus tänaseks väljakujunenud reeglit, millest ma kinni üritan pidada, kuigi see alati ei õnnestu.

1. Kirjuta regulaarlselt (soovitatavalt iga päev, kindlal kellaajal, isegi kui midagi öelda ei ole), sest rutiin on harjumuse alus ja kui see puudub, siis on lõpuks raske blogimiseks motivatsiooni leida. Blogi blogimise enda pärast (umbes nii nagu osad peavad lemmikloomi või kasvatavad aknalaual lilli).

2. Ära salvesta postitusi drafti, sest siis võidki jääda neid toimetama. Ürita kirjutada postitus kohe selline, et seda ei oleks vaja enne avaldamist mitu korda üle lugeda ja muuta. Katsu kirjutada rohkem selliseid postitusi, mida oleksid ise valmis lugema isegi siis, kui sa ei tunneks nende autorit.

3. Pea alati meeles, et avalik blogi on avalik, ligipääsetav kõigile, osa avalikust infovoost. Ära jaga oma blogis asju, mida sa ei taha jagada kogu maailmaga. Ja hoidu ka teiste inimeste privaatsfääri kiskumisest avalikkuse ette.