Plaane tehakse selleks, et neid muuta. Selle asemel, et kirjutada siin nüüd viimasel ajal uuesti vaadatud viiekümne aasta vanustest filmidest, uurisin veidi, mida uut sel kuul kinopubliku ette paisatakse.
Aluseks võtsin IMDb avaldatud nimekirja. See tähendab, et valik on tehtud põhiliselt Hollywoodi filmide hulgast. Kokku on seal toodud välja 26 filmi. Tegelikult jõuab neid kinodesse muidugi kordades rohkem, aga kuna mina ei jõua vaadata isegi neid, siis ei hakanud pikemaid nimekirju otsima, vaid lasin läbi sõela selle.
Valisin välja viis filmi, mis on kavas vaadata ära kohe, kui need jõuavad internetis vabalevisse.
“Hacksaw Ridge”. Mel Gibsoni lavastatud sõjadraama, mille aluseks on tõestisündinud lugu. Desmond T. Doss teenis Teise maailmasõja ajal USA relvajõududes, kuid keeldus oma usuliste veendumuste tõttu relva kandmisest ja vaenlase võitlejate tapmisest. Sellele vaatamata sai ta USA kõrgeima sõjalise autasu isikliku vapruse eest.
“The Eagle Huntress”. Dokumentaalfilm 13-aastasest kasahhi tüdrukust, kes valmistub saama nn. kotkakütiks ehk tungima spordialale, millega on traditsiooniliselt tegelenud mehed. Mõne kriitiku sõnul on see lugu feminismi jõust, aga tegelikult ju ka ühest küllaltki barbaarsest meelelahutusest. Igatahes intrigeeriv…
“Billy Lynn’s Long Halftime Walk”. Ang Lee lavastatud sõjadraama, mis põhineb samanimelisel romaanil, autoriks Ben Fountain. Läbi ühe noore sõdurpoisi loo seatakse vastakuti Iraagi sõja tegelikkus ja ameeriklaste ettekujutused sellest. Ameeriklastes ei ole see tehniliselt uuenduslik film suurt vaimustust tekitanud, aga tasub ilmselt siiski vaadata.
“Arrival”. Ulmekas. Maale saabuvad tundmatud lendavad objektid. Tulnukatega kontakti saamiseks pannakse kokku töörühm, kuhu kuulub ka dr. Louise Banks, lingvist, kelle algatusel võetakse suur risk, mis võib seada ohtu töörühma liikmete elud ning, vägagi võimalik, kogu inimkonna, mis on samas juba niigi kaosesse langemas.
“Allied”. Treileri põhjal otsustades on see romantiline spioonikas (peaosades Brad Pitt ja Marion Cotillard), mille tegevus leiab aset Teise maailmasõja ajal, tehtud armastusest “Casablanca” (1942) vastu, olemata aga selle uusversioon. Mina annaks selle eest nüüd juba ette mõned Oscarid, olemata filmi näinud, näiteks režissöörile.
Viis uut filmi kuus peaks olema talutav koormus ka selles mõttes, et siis jõuab neist kõigist siin pikemalt kirjutada. Teha näiteks iga nädal üks filmipostitus. Elame-näeme.